Anders Elmeskov

CHIEF CONSULTANT

Direct tel. : +45 38 17 66 22
Email: anders.elmeskov@signal.issworld.com

Astrid Overgaard Wulff

PROJECT MANAGER & ARCHITECT

Uddannelse: Interior Architecture

Direct tel. : +45 91 36 65 99
Email: Astrid.Wulff@signal.issworld.com

Benedikte Møller Christensen

FINANCIAL MANAGER

Uddannelse: Cand.merc. in Finance and Accounting

Direct tel.: +45 30 93 41 01
Email: Benedikte.Moeller@signal.issworld.com

Bianca Hermansen

KEY ACCOUNT DIRECTOR

Uddannelse: Architect MAA // PHD Performative Design

Direct tel. : +45 51 29 69 24
Email: Bianca.Hermansen@signal.issworld.com

Bjørn Boman Rinde

RÅDGIVER

Uddannelse: MA Service Management og BA Offentlig administrasjon og ledelse

Direkte tel.: +47 992 330 29
Email: bjorn.boman.rinde@signal.issworld.com

Bonnie Wede

ARCHITECT

Uddannelse: ARCHITECT MAA

Direct tel.: +45 31 35 69 45
Email: bonnie.wede@signal.issworld.com

Cécile Rofidal

SENIOR PROJECT MANAGER

Direct tel. : +45 38 17 66 21
Email: Cecile.Rofidal@signal.issworld.com

Charlotte Bay

PROJECT MANAGER

Direct tel.: +47 92 02 33 05
Email: charlotte.bay@no.issworld.com

Charlotte Windel Stang

SENIOR PROJECT MANAGER

Uddannelse: Architect MNAL

Tel. : +47 40 49 44 40
Email: charlotte.stang@signal.issworld.com

Christine Hoff

Architect BA

Uddannelse: Architect BA

Direct tel.: +45 38 17 65 57
Email: Christine.Hoff@signal.issworld.com

Dagmar Ellefsen

EXPERIENCE ANALYSIS CONSULTANT

Uddannelse: BSc.Psych & BA.Arch

Direct tel. : +44 08449361246
Email: dagmar.ellefsen@signal.issworld.com

Derya Tas

TRAINEE

Uddannelse: Stud.scient.soc

Direct tel.:: +45 38 17 65 83
Email: Derya.Tas@signal.issworld.com

Emma Staubo

INTERIOR ARCHITECT MNIL

Uddannelse: Master of Design (Interior & Furniture)

Direct tel.: +47 99 21 32 65
:
Email: emma.staubo@signal.issworld.com

Gitte Andersen

GLOBAL HEAD OF WORKPLACE MANAGEMENT & DESIGN

Uddannelse: Architect MAA // Construction Economist MDB

Direct tel.: +45 26 85 86 41
Email: gitte.andersen@signal.issworld.com

Håvard Vavik

TRAINEE

Uddannelse: Stud.scient.soc

Direct tel.: +47 97 60 31 28
Email: haavard.vavik@signal.issworld.com

Henrikke Roll Heirung

PROJECT MANAGER / ON MATERNITY LEAVE

Uddannelse: Interior architect MNIL / Master in Organization and Leadership

Direct tel.: +47 93 25 26 93
Email: henrikke.roll.heirung@signal.issworld.com

Jeppe Søndergaard

DESIGNER

Uddannelse: Architect MAA

Direct tel.: +45 31 72 59 91
Email: Jeppe.Soendergaard@signal.issworld.com

Jørund Kjøsnes

DIRECTOR OF SIGNAL NO

Uddannelse: Cand.mag. // Master of Arts, Organizational Change

Direkte tel.: +47 91 89 30 17
Email: jorund.kjosnes@signal.issworld.com

Julie Almberg

DESIGN ENGINEER

Uddannelse: DESIGN ENGINEER

Direct tel. : +45 31 36 48 70
Email: Julie.Almberg@signal.issworld.com

Julie Mille Søbye

ARCHITECT

Uddannelse: Architect MAA

Direct tel.: +45 31 35 86 47
Email: Julie.Mille.Soebye@signal.issworld.com

Kadir Ünver

DIRECTOR OF SIGNAL BENCHMARK

Uddannelse: Civil Engineer MSc.

Direct tel. : +45 29 35 03 98
Email: kadir.uenver@signal.issworld.com

Kaj Helstrand

DIRECTOR OF SIGNAL DK

Uddannelse: Designer, Royal Danish Academy of Fine Arts – School of Design

Tel.: +45 40 85 66 16
Email: kaj.helstrand@signal.issworld.com

Lise Bergflødt

MARKEDSDIREKTØR

Uddannelse: Master of Science in Civil Engineering

Direkte tel.: +47 93 44 46 58
Email: lise.bergflodt@signal.issworld.com

Lone Stakemann

SENIOR PROJECT MANAGER

Uddannelse: Architect MAA, Real Estate Agent

Direct tel.: +45 31 56 13 59
Email: Lone.Stakemann@signal.issworld.com

Mads Jeppesen

EXPERIENCE DESIGNER

Uddannelse: Architect MAA

Direct tel. : +45 22 82 73 80
Email: Mads.Bjerregaard.Jeppesen@signal.issworld.com

Mads Lindenskov Tamborg

PA & COMMUNICATIONS

Uddannelse: Cand.comm

Tel.: +45 25 63 65 12
Email: Mads.Lindenskov.Tamborg@signal.issworld.com

Maria Riano-Kofod

PROJECT MANAGER

Uddannelse: ARCHITECT

Direct tel.: +45 40 22 50 60
Email: Maria.Riano-Kofod@signal.issworld.com

Maria Rønne Vang

Architect

Uddannelse: Architect BA

Direct tel. : +45 38 17 65 92
Email: maria.roenne.vang@signal.issworld.com

Marianne Færch

SENIOR PROJECT MANAGER

Uddannelse: Architect MAA

Direct tel.: +45 31 38 29 95
Email: Marianne.Faerch-Keldsen@signal.issworld.com

Martine Nilsen

INTERIØRARKITEKT

Uddannelse: Interiørarkitekt med Mastergrad i Design

Direct tel.: +47 41 69 42 79
Email: martine.saether.nilsen@signal.issworld.com

Mette Hamann Sandgaard

CONSTRUCTING ARCHITECT

Uddannelse: ARCHITECTURAL TECHNOLOGY AND CONSTRUCTION MANAGEMENT

Direct tel.: +45 31 37 07 96
Email: Mette.Hamann.Sandgaard@signal.issworld.com

Mette Nordenström

SENIOR PROJECT MANAGER

Direct tel.: +45 61 22 22 74
Email: Mette.Nordenstroem@signal.issworld.com

Morten Fisker

CHIEF ANALYST

Uddannelse: Master in Cultural Sociology

Direct tel.: +45 24 96 13 26
Email: Morten.Fisker@signal.issworld.com

Per Feldthaus

GLOBAL HEAD OF WORKPLACE MANAGEMENT & DESIGN

Uddannelse: Architect MAA // Master of Business Adminstration MBA

Direct tel.: +45 20 80 70 11
Email: Per.Feldthaus@signal.issworld.com

Pernille Helms

CHIEF CONSULTANT

Uddannelse: Cand.scient.adm

Direct tel.: +45 31 62 92 50
Email: Pernille.Helms@signal.issworld.com

Sandie Georgalas Corlin

ADMINISTRATIVE ASSISTANT

Uddannelse: BA in International Communication

Direct tel.: +45 41 10 65 90
Email: sandie.georgalas.corlin@signal.issworld.com

Sandra Herold Ferbing

PROJECT MANAGER // MATERNITY LEAVE

Direct tel. : +45 53 69 38 06
Email: Sandra.Herold.Ferbing@signal.issworld.com

Sara Arvanaghi-Jadid

ANALYST

Uddannelse: Cand.scient.soc

Direkte tel.: +45 22 87 65 80
Email: Sara.Arvanaghi-Jadid@signal.issworld.com

Sarah Ansel-Henry

TRAINEE

Uddannelse: BA Sociology

Direct tel.: +4520781309
Email: Sarah.Ansel-Henry@signal.issworld.com

Sofie Antorini

PA & COMMUNICATIONS // MATERNITY LEAVE

Uddannelse: Cand.mag. in Danish og Communication

Direct tel.: +45 28 56 60 75
Email: sofie.antorini@signal.issworld.com

Sofie Maj Sørensen

ARCHITECT MAA

Uddannelse: Cand.Arch.MAA

Direct. tel: +45 38 17 65 95
Email: Sofie.maj.soerensen@signal.issworld.com

Vincent Kortenbach

Administrative Assistant

Uddannelse: STX

Tel.:: +45 22906589
Email: info@signal.issworld.com

Viola Marie Skovgaard

ANALYST

Uddannelse: CAND.SCIENT.SOC

Direct tel.: +45 38 17 65 87
Email: Viola.Marie.Skovgaard@signal.issworld.com