Anders Elmeskov

CHEFKONSULENT

Uddannelse: Change Management

Direkte tel.: +45 38 17 66 22
Email: anders.elmeskov@signal.issworld.com

ANDREW LO

HEAD OF DESIGN

Uddannelse: Architect RIBA

DIR. TEL.: +45 38 17 66 51
Email: Andrew.Lo@signal.issworld.com

Astrid Overgaard Wulff

ARKITEKT & PROJEKTLEDER

Uddannelse: Interior Architecture

Direkte tel.: +45 91 36 65 99
Email: Astrid.Wulff@signal.issworld.com

Bianca Hermansen

KEY ACCOUNT DIRECTOR

Uddannelse: Arkitekt MAA // PhD Performative Design

Direkte tel.: +45 51 29 69 24
Email: Bianca.Hermansen@signal.issworld.com

Bjørn Boman Rinde

RÅDGIVER

Uddannelse: MA Service Management og BA Offentlig administrasjon og ledelse

Direkte tel.: +47 992 330 29
Email: bjorn.boman.rinde@signal.issworld.com

Bonnie Wede

ARKITEKT

Uddannelse: Arkitekt MAA

Direkte tel.: +45 31 35 69 45
Email: Bonnie.Wede@signal.issworld.com

Cécile Rofidal

SENIOR PROJECT MANAGER

Direkte tel.: +45 38 17 66 21
Email: Cecile.Rofidal@signal.issworld.com

Charlotte Bay

PROJEKTLEDER & INTERIØRARKITEKT

Direkte tel.: +47 92 02 33 05
Email: charlotte.bay@no.issworld.com

Charlotte Windel Stang

SENIOR PROJEKTLEDER

Uddannelse: Arkitekt MNAL

Tel. : +47 40 49 44 40
Email: charlotte.stang@signal.issworld.com

Christina Lage Dahl

Uddannelse: Senior Projektleder

Dir. Tel. : +47 95225759
:
Email: christina.lage.dahl@signal.issworld.com

Emma Rosener

Piccoline

TEL.:: +45 22 90 65 89
Email: Emma.Rosener@signal.issworld.com

Gitte Andersen

LEDELSE / GLOBAL HEAD OF WORKPLACE MANAGEMENT & DESIGN

Uddannelse: ARKITEKT MAA // BYGGEØKONOM MDB

Direkte tel.: +45 26 85 86 41
Email: gitte.andersen@signal.issworld.com

Håvard Vavik

TRAINEE

Uddannelse: Stud.scient.soc

Direkte tel.: +47 97 60 31 28
Email: haavard.vavik@signal.issworld.com

Huyen Pham

PROJEKTKOORDINATOR

Uddannelse: BA. Negot

Dir. Tel.: +45 30 29 28 77
Email: huyen.pham@signal.issworld.com

Iben Enevoldsen

ARKITEKT

Uddannelse: Arkitekt cand.arch

TEL.:: +47 48181541
Email: iben.enevoldsen@signal.issworld.com

Ida Winding

praktikant hos SIGNAL Benchmark

Uddannelse: Ba. i Sociologi

Direkte tel.:: +45 38 17 66 64
Email: Ida.Winding@signal.issworld.com

Ingrid Di Meo

Chief Consultant

Uddannelse: MSC IN BUSINESS

DIR. TEL.: +47 40 80 05 43
Email: Ingrid.di.meo@signal.issworld.com

Jeppe Søndergaard

DESIGNER

Uddannelse: Arkitekt MAA

Direkte tel.: +45 31 72 59 91
Email: Jeppe.Soendergaard@signal.issworld.com

Jørund Kjøsnes

DIREKTØR FOR SIGNAL NO

Uddannelse: Cand.mag. // Master of Arts, Organizational Change

Direkte tel.: +47 91 89 30 17
Email: jorund.kjosnes@signal.issworld.com

Josefine Herløw

Designer og projektleder

Uddannelse: Arkitekt og Designer MA

Direkte tel.: +45 22566639
Email: Josefine.herloew@signal.issworld.com

Julie Almberg

DESIGNINGENIØR // BARSELSORLOV

Uddannelse: Designingeniør

Direkte tel.:
Email:

Julie Mille Søbye

ARKITEKT

Uddannelse: Arkitekt MAA

Direkte tel.: +45 31 35 86 47
Email: Julie.Mille.Soebye@signal.issworld.com

Kadir Ünver

DIREKTØR FOR SIGNAL BENCHMARK

Uddannelse: Civilingeniør MSc.

Direkte tel. : +45 29 35 03 98
:
Email: kadir.uenver@signal.issworld.com

Kaj Helstrand

DIREKTØR FOR SIGNAL DK

Uddannelse: Designer, Royal Danish Academy of Fine Arts – School of Design

Tel.: +45 40 85 66 16
Email: kaj.helstrand@signal.issworld.com

Lone Stakemann

SENIOR PROJECT MANAGER

Uddannelse: Arkitekt maa, ejendomsmægler

Direkte tel.: +45 31 56 13 59
Email: Lone.Stakemann@signal.issworld.com

Lykke bøning jørgin

DESIGNER

Uddannelse: Designer MDD

Direkte tel.: +45 30 25 61 16
Email: Lykke.Boening.Joergin@signal.issworld.com

Mads Jeppesen

EXPERIENCE DESIGNER

Uddannelse: Architect MAA

Direkte tel. :
Email: Mads.Bjerregaard.Jeppesen@signal.issworld.com

Mads Lindenskov Tamborg

PA & COMMUNICATIONS

Uddannelse: Cand.comm

Tel.: +45 25 63 65 12
Email: Mads.Lindenskov.Tamborg@signal.issworld.com

Maria Dybedal

Interior Architect

Uddannelse: BA from Griffith

DIR. TEL: +47 952 93 421
Email: maria.dybedal@signal.issworld.com

Maria Riano-Kofod

PROJEKTLEDER

Uddannelse: Arkitekt

Direkte tel.: +45 40 22 50 60
Email: Maria.Riano-Kofod@signal.issworld.com

Maria Rønne Vang

Arkitekt

Uddannelse: Arkitekt BA

Direkte tel. : +45 38 17 65 95
Email: maria.roenne.vang@signal.issworld.com

Marianne Færch

SENIOR PROJECT MANAGER

Uddannelse: Arkitekt MAA

Direkte tel.: +45 31 38 29 95
Email: Marianne.Faerch-Keldsen@signal.issworld.com

Martine Nilsen

INTERIØRARKITEKT

Uddannelse: Interiørarkitekt med Mastergrad i Design

Direkte tel.: +47 41 69 42 79
Email: martine.saether.nilsen@signal.issworld.com

Mette Hamann Sandgaard

Bygningskonstruktør

Uddannelse: Bygningskonstruktør

Direkte tel.: +45 31 37 07 96
Email: Mette.Hamann.Sandgaard@signal.issworld.com

Mette Vige Kristoffersen

Junior Arkitekt

Uddannelse: Arkitekt cand. arch

Dir. Tel. : +47 92493055
Email: mette.vige.kristoffersen@signal.issworld.com

Morten Fisker

CHEFANALYTIKER

Uddannelse: mag. art. kultursociolog

Direkte tel.: +45 24 96 13 26
Email: Morten.Fisker@signal.issworld.com

Per Feldthaus

LEDELSE / GLOBAL HEAD OF WORKPLACE MANAGEMENT & DESIGN

Uddannelse: Arkitekt maa // Master of Business Adminstration MBA

Direkte tel.: +45 20 80 70 11
Email: Per.Feldthaus@signal.issworld.com

Pernille Helms

CHEFKONSULENT

Uddannelse: Cand.scient.adm

Direkte tel.: +45 31 62 92 50
Email: Pernille.Helms@signal.issworld.com

SANDIE GEORGALAS CORLIN

ADMINISTRATIV MEDARBEJDER // BARSELSORLOV

Uddannelse: BA I INTERNATIONAL KOMMUNIKATION

DIR. TEL.:
Email:

Sara Arvanaghi-Jadid

ANALYTIKER

Uddannelse: BA i Sociologi

Direkte tel.: +45 22 87 65 80
Email: Sara.Arvanaghi-Jadid@signal.issworld.com

Sarah Lee-Ann

Benchmark Intern

Uddannelse: Bachelor in Anthropology

:
Email: Sarah.Lee.Ann@signal.issworld.com

Søren Bisgård

CHEFKONSULENT

Uddannelse: Arkitekt

Direkte tel.: +45 25 72 01 31
Email: Soeren.Bisgaard@signal.issworld.com

Sofie Antorini

PRODUCT DEVELOPMENT CONSULTANT

Uddannelse: Cand.mag. i dansk og kommunikation

Direkte tel.: +45 31 53 78 36
Email: sofie.antorini@signal.issworld.com

Sofie Maj Sørensen

ARKITEKT MAA

Uddannelse: Cand.Arch.MAA

Direkte tel.: +45 38 17 65 92
Email: Sofie.maj.soerensen@signal.issworld.com

Trine Lops

HEAD OF OPERATIONS & SUPPORT SERVICES

Uddannelse: MSc.Econ., cand.merc. International Business

DIR. TEL.: +45 29 72 07 81
Email: trine.lops@group.issworld.com

Vibeke Lund Aadland

Chief Consultant

Uddannelse: Architect

TEL.: +47 92897486
Email: vibeke.lund.aadland@signal.issworld.com

Viola Marie Skovgaard

ANALYTIKER

Uddannelse: CAND.SCIENT.SOC

Direkte tel.: +45 38 17 65 87
Email: Viola.Marie.Skovgaard@signal.issworld.com